Sportā, lai sasniegtu vēlamos mērķus, ir svarīgs gan treniņa apjoms, gan intensitāte. Tomēr vienlaikus arī ir svarīgi efektīvi atjaunoties, atgūt spēkus un izvairīties no pārslodzes traumām, lai ķermenis būtu gatavs priekš kārtējā treniņa. Ja vienā diennaktī treniņš var ilgt 1-2 stundas, tad ir pārējā laikā ir jāpiedomā pie atjaunošanās stratēģijām. Ir jāpiedomā pie miega ritma, uztura. Tomēr mūsdienās attīstoties sporta zinātnei, parādās arvien vairāk dažādu citu metožu un stratēģiju, lai palīdzētu ķermenim efektīvāk atjaunoties pēc sportiskām slodzēm. Kompresijas terapija ir populāra metode, kas palīdz pie ķermeņa atjaunošanās – būtībā tā ir kompresijas apģērba velkšana (kompresijas legingi, krekli, zeķes, utt.).

Kompresijas apģērbs parasti ir ražots no neilona vai elastīna materiāla, kas ir ciešs un pieguļošs. Kompresijas apģērbs palīdz uzlabot asins cirkulāciju, samazina pēc-treniņu muskuļu sāpes un samazina pietūkumu. Svarīga nianse ir arī tas, ka kompresijas apģērba velkšāšana nerada nekādas negatīvas ietekmes uz sportisko sniegumu.

Kompresijas apģērba valkāšana pozitīvi stimulē asins cirkulācijas plūsmu. Paātrināta asins cirkulācija nodrošina to, ka muskuļi saņem arī vairāk skābekli un paātrinātā asins plūsma palīdz ķermenim atbrīvoties no dažādiem vielmaiņas atkritumiem, kā piemēram, pienskābes. Lielāka skābekļa koncentrācija asinīs palīdz arī samazināt pēc-treniņa radušās muskuļu sāpes un stīvumu, kā arī stimulē muskuļu šķiedru atjaunošanos.

Kompresijas apģērbu var lietot gan treniņu laikā, gan arī pēc treniņa, lai veicinātu atjaunošanos. Parasti kompresijas apģērbu ir ieteicams vilkt 12-24 stundas pēc smagiem treniņiem, kas ne vienmēr ir reālistisks uzdevums. Tomēr, pat 2-3 stundu periods ar kompresijas apģērbu palīdz sasniegt vēlamo efektu. Limfodrenāžas zābaki ir viens no variantiem kā ilgtermiņā nodrošināt ātrāku muskuļu atjaunošanos pēc smagiem treniņiem.

Atvērt čatu
1
Vai varam Jums kā palīdzēt?
Sveiki! 👋
Vai varam Jums kā palīdzēt?